Something is wrong.
Instagram token error.

HC 2011 WordPress Teması ücretsiz dağıtımda

Uzun süredir WordPress ile ilgilenmiyordum. En son kendim için hazırladığım ve şu anda da kullanmakta olduğum HC 2011 isimli temayı tasarlamıştım. Birkaç kişi temayı ne zaman dağıtıma sunacağımı soruyordu; fakat temayı dağıtılacak şekilde hazırlanmadığımdan, ücretsiz dağıtımını yapmıyordum. Üzerinde biraz çalışarak dağıtılacak hale getirdim.

Şu anda tema sol taraftaki bileşenleri, özelleştirilmiş menüleri ve öne çıkan görsel özelliğini de desteklemektedir.

Bunun dışında oldukça sade ve kolay bir temadır, standart tüm wordpress özellikleri mevcuttur. En son WordPress sürümüyle test edilmiştir ve herhangi bir problem yoktur.

HC 2011 WordPress Theme için HC 2011 WordPress Theme sayfasını ziyaret ediniz.

160 Yorum Var

 1. Ahmet YERLİ | 09 Aralık 2011, 01:44

  Merhabalar Hakkı bey. Öncelikle tema için teşekkür ederim. CSS’de font ve boyut değişikliği yaparken bazı yerlerde takıldım malesef. Yazı ve sidebar ayarlamalarını yaptım fakat yorum bölümünde isim çok büyük duruyor. Bu sitede ki boyutlara uygun nasıl yapabiliriz acaba? Şu anki CSS dosyasını paylaşma imkanınız varmıdır?

  • Ahmet Bey CSS dosyasına erişebiliyor olmanız gerekir.

  • Ahmet YERLİ | 12 Aralık 2011, 22:33

   Peki üstad bir sorum olacaktı. Ben burda ki style dosyasına ulaşıp aldım fakat tek bir sorun oluştu. Sidebar’ın üst bölümünde title yani logo yeri çok küçük durdu. Sizin paylaştığınız temanın stil dosyasında böyle bir problem yok fakat bu sitenin stil dosyasında böyle bir sorun ile karşılaştım. Style.CSS üzerinde hangi kodlarda değişiklik yaparsam sorunum düzelir acaba? ahmetyerli.com.tr üzerinde tam olarak sorunumu görebilirsiniz. :)

 2. Hocam elinize sağlık cok güzel tema bir sorum olacak <?php bloginfo(‘name’) bunun yerıne blogname olmasını istemiyorum bunun yerıne kendı logomu koymak ıstıorum bu konuda yardımcı olurmusunuz

  • o kodu silerek yerine html de resim göstermek için kullanılan kodu yerleştirebilirsiniz.

 3. sade ve güzel bir çalışma olmuş eline sağlık gerçekten…

 4. Gerçekten çok güzel bir tema, üstüne üstelik kendi temanızı hala kullanıyorken paylaşmanız gerçekten takdir edilecek bir durum. Elinize ve düşüncenize sağlık.

 5. Coşkun ERDOĞAN | 26 Ekim 2011, 20:20

  Merhaba Hakkı Bey
  daha önceki mimbo temanızada bu temaya da hayran kalmıştım şu sıralar bende kendi sitemi yenileme çalışmalrına başlamıştımki . faceden bir yazınız üzerine tekrar ugramak ve fotoğraf ile ilgili yazılarınızı tekrar okumak bilgilerimi pekiştirdi (hala amotörüm) şuan sitemde Joomla kurulu ve bu siteyi joomlaya nasıl çevirebiliriz bilginiz varsa paylaşırmısınız SAYGILARIMLA

  • joomla konusunda bilgim yok, kusura bakmayın. Ama (wordpress to joomla) ya da (joomla to wordpress) şeklinde arama yaparak işinize yarayacak şeyler bulabilirsiniz.

  • Kenan AGKURT | 21 Mart 2012, 15:46

   yine imzanı atmışsın hakkı abi …

 6. Merhaba Hakkı Abi temayı snn koyduğun gibi resimimi ve üste sitenin adını nasıl koyabilirim…

 7. merhaba paylaşiminiz için teşekkür ederim. Bu temayi kurumsal bir sitede kullanmak için izniniz var midir?

 8. Hocam bu temayı fotoğraf çekimi – stüdyo firmam için düzenlemek istiyorum fakat, resim galerisi eklentisini çalıştıramadım, sayfa kayıyor. Bu konu hakkın da önerebileceğiniz bir yol var mı? Şimdiden teşekkür ederim. Güzel bi çalışma yapmışsınız emeğinizin karşılıksız kalmaması temennisi ile. İyi çalışmalar

 9. tema çok güzel olmuş çok teşekkürler yalnız hocam bu temada başlığın altına nasıl resim yerleştirdiğinizi anlatabilir misiniz?

 10. kişisel blog teması olarak gerçekten çok hoş duruyor, kullanırsam resim ve css’lerinde biraz oynama yapıcam umarım rahatsız olmazsınız hocam.

 11. kişisel blog için ideal elinize sağlık

 12. Minnettarım Azizim.
  Sonunda Hoşuma Giden Bir Tema Sahibi Oldum.
  Hem Hoş, Hem de Uğraştırıcı Sorunları Yok.

 13. Gerçekten sıradışı ve görselliği ön planda olan bir tema.. Paylaşım için teşekkürler

 14. hocam temayı indirdim fakat explorer 9 da yazı başlıkları gözükmüyor yazı fontunda mı sorun var ya da nasıl çözerim.

 15. Hakkı mirim yine çok başarılı ve her zaman ki css uyumu mükemmel. Temanın dizaynı renk uyumunu destekliyor. Kişisel kullanımdan çoklu yazanı olan güncelere kadar bir çok alanda kullanılabilir. Ellerinize sağlık, katkısı olan herkese teşekkürler.

 16. çok güzel olmuş elinize sağlık

 17. Üstad tebrikler ve teşekkürler. Bu temayı epeydir kıskanıyordum ama sonunda kavuşurdun bizi. Teşekkürler. Bir şey sormak istiyorum, logoyu resim ile nasıl değiştirebilirim?

 18. Hakkı bey çok başarılı olmuş tebrikler.

 19. Hocam kişisel web sayfaları için harika bir tema diyebilirim. Tebrik ederim, teşekkürler.

 20. Selam ustam bir sorum daha olucak.
  Nicon Ekipmanlarını satıy.
  linki fotoğrafçılık altında o satıra nasıl sınır getirdin?
  ama tıklayınca
  Nicon Ekipmanlarını Satıyorum diye çıkıyor yardımcı olurmusun…

 21. Hakki Bey şöyle diyeyim tasarima aşik oldum :)Her yönüyle güzel bir tasarim.Ellerinize sağlık.

 22. hocam temanızı kullanıyorum diye belirtmiştim. yine teşekkür edeyim güzel bir tema elinize sağlık. Yanlık bu tema da sayfa sıralama nasıl yapacağız acaba eklenti ile mi yoksa temaya bir şeyler eklemek gerekli olacak mı?

 23. gayet sade ve hoş bir tema olmuş.Tebrikler

 24. Selam ustam tekrar bana sadece yan menüdeki “sidebar.php” kodu içindekilerini paylaşabilir misin?

 25. Selam ustan sol menüyü yapamadım sizin gibi? fotoğraf olsun altına yazı olsun bu konuda yardımcı olurmusun verdiğim hotmail adresine şimdiki sitesinizi kurulu olani atabilir misi cssi ayarlayamaya çalışıyorum direk göremıyorum direk html olarak çekiyor:(

 26. Böyle güzel bir eseri paylaştığınız için teşekkür ederim. Temanız sadece ve etkileyici.

 27. hocam gerçekten harika bir tema elinize, emeğinize sağlık kişisel tasarımın olmasaydı ilk kullanacağım tema bu olurdu.

 28. Hakkı bey. Logonuzun psdsini paylaşmanız mümkünmü acaba?

 29. Hakkı bey öncelikle teşekkürler. Bu temayı ilk defa sizde gördüğümde de çok beğenmiştim. Kesinlikle bu tema kendi alanında ücretlendirilmiş olarak satılanların bir çoğundan daha kaliteli ve sade bir görünüme sahip. Tamamı ile harika. Başarılarınızın devamını dilerim.

 30. Sayın hakkı ceylan tema çok güzelde yazı içindeki her resmi bu boyutlara ayarlayamayız ki :S 590×150 yani cok zor oluyor

  • Yazı içerisindeki her resmi 590×150 boyutuna getirmeniz gerekmiyor, zaten o şekilde bir cümle de kullanmamışım. Sadece yazı için belirleyici bir görsel kullanmak isterseniz, dilerseniz kullanmayabilirsiniz de. Ayrıca yüksekliğini de 150px den farklı kullanabilirsiniz. Tema da yakında bir güncelleme yapacağım, o zaman biraz daha rahat olacak..

 31. Hakkı Bey. Öncelikle çalışmanız ve bunu bizimle paylaşmanızdan ötürü sizi tebrik ederim. Size şöyle bir sorum olacaktı. Sol tarafta kullanmış olduğunuz kategorileme ve her kategorinin altında kendine ait yazı göstermesi şeklinde yapmışsınız. Bu bir eklenti midir? Eğer eklenti ise nerede bulabilirim? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

 32. Tema çok güzel ama önemli bir eksiği var.. Kolay kolay kimse “Öne Çıkarılmış Görsel” ile ilgilenmez.. Temayı yapan kimse, bu konuyu ciddiye almamış.. Bu sebeple, bu temayı fazla kimsenin kullanacağını sanmıyorum.. Thumbnail özelliği olsaydı, tema yüzlerce blogcu tarafından kullanılırdı..

  En önce ben kullanırdım..

  • Sayın Serkut, WordPress’te Thumbnail özelliği dediğiniz şey Türkçe çeviride “Öne çıkarılmış Görsel” olarak geçiyor. Kaç kişinin kullanacağıyla ilgilenmiyorum. Bu temayı kullanmak isteyen birkaç kişi vardı, dağıtım onlar için.

 33. Merhaba Hakkı bey. sol tarafı biraz daha genişletmek istiyorum. Site başlığı sığmadı.

  • O iş biraz uzun, onun yerine style.css dosyasında
   .blogname {
   font-size: 40px;
   letter-spacing: -2px;
   }

   yazan kısmı bulup, oradaki 40px değerini 36px ya da 32px yapabilirsiniz.

  • sol tarafı komple genişletmiyeceğim. sadece yazıların bulunduğu genişlik sınırlı. onu genişletmek istiyorum.

  • Malesef öyle bir şansınız yok.

 34. Harika, ellerinize sağlık. Bütün bir kişisel blog alemi olarak bu haberi bekliyorduk. :)

 35. Tam bir kişisel blog teması, elinize sağlık…

 36. Merhaba birşey sormak istiyorum size. Öne çıkarılmış görsel özelliğini kullanarak her yazıyı resimle destekliyorum. Ancak herhangi bir kategori linkine tıkladığımda. Örneğin wordpress yazılarının bulunduğu kategoriye tıkladığımda çıkan sayfada bu görseller bulunmuyor ve yazılar daha kısa gözüküyor. Biraz karışık anlattım ama anlamışsınızdır umarım. Sorun bende mi acaba ?

  • Arşiv sayfalarının şablonu farklı yani, kategori, arama vs. gibi sayfalarda sizin söylediğiniz gibi görünüyor, bu bir hata değil tercih meselesi, tek sayfada bir anda birçok yazıyı görebilmek için yapılmış bir tanım. Bazı temalarda özet dahi vermeden sadece başlıklar da listelenebilir..

 37. Çok iyi bir tema. Gerçekten emeğinize sağlık, hala kullanmakta olduğunuz temayı paylaşmanız büyük fedakarlık =)

 38. teşekkür ederim güzel tema kendi sitemde kullanmaya başladım

 39. Premium tadında (premium temalardan bile güzel) bir tema olmuş, kişisel blogumda kullanıyorum. Teşekkürler Hakkı Bey :)

 40. Tema cok güzelde yazının içindeki resmi ayarlamak zor biraz teşşekürler

  • Yazının içinde resmi ayarlamak neden zor olsun ki, tema da yazı içerisindeki resimlere ait birşey yok.. Yani standart temada nasıl ayarlıyorsanız burada da o şekilde ayarlıyorsunuz.

 41. Sitenizi ücretsiz verdiğiniz bir tema sayesinde buldum. Siteniz gerçekten güzel de son dönemde pek paylaşım yapmamışsınız.
  Bu tema da çok güzel

  • Evet son zamanlarda fotoğraf üretimi ile daha çok ilgileniyorum ama sanırım biraz daha çok yazmam gerekiyor..

 42. Bu da çok güzel bir tema ama şahsen ben bundan öncekini daha çok seviyordum. Daha hoş duruyordu.

 43. Derlemelerde yer verilebilecek çok güzel bir tema. Bugüne kadar kullanmış olduğunuz tüm temaları da çok beğendiğimi belirtmek isterim. :)

  Emeğinize sağlık abi. :) Teşekkürler.

 44. Artık webde tasarım ve içerik olarak çöp sitelerin yaygınlaştığı şu dönemde diğer sitelerden sıyrılmaya yarayacak gerçekten çok güzel bir tema olmuş.

 45. Temayı kullanmaya başladım ama ufak bir sorunum var. Konuya öne çıkarılmış görsel ekliyorum (590×150 pxl) konu içerisinde tam istediğim gibi gözüküyor ama anasayfada gözükmüyor. Sorun neden kaynaklanabilir acaba?

  • Resmi ekledikten sonra “yazıya dail et” butonunun hemen yanında “öne çıkarılmış görsel olarak belirle” yazısı var ona mutlaka tıklamanız gerekir.

 46. Tebrikler abi :) Bu yeni bir tasarıma geçişin işareti mi aynı zamanda?

 47. Güzel bir tema arayanlar için bu iyi olacak. Zaten sadelik nedir hatırlamak istediğimde sitene girip temayı derin derin içime çekiyorum :)

 48. Çok beğendiğim bir temaydı paylaşmanız çok güzel oldu. Yalnız sayfalama özelliği de olsaydı çok iyi olurdu. Teşekkürler.

  • Herkesin istediği bir özellik olmadığından eklemedim, dileyen sonradan ekleyebilir. Bu en yalın hali..

 49. Gerek tasarım gerek kullanım ve sadelik açısından çok hoş bir tema. Teşekkürler (:

 50. Kişisel blogu olanlar için oldukça ideal bir tema olduğunu düşünüyorum.

1 2

Lütfen, soru sormadan önce üstteki yazının tamamını ve cevapları okuyun, soracağınız soruların cevapları büyük ihtimalle verilmiştir. Ek olarak lütfen ilgili konuya yorum yapın, örneğin geziyle ilgili bir yazıya yorum yapıp fotoğraf makinesiyle ilgili bir soru sorarsanız yorumunuz silinecektir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.