Aylak adam cyhn beni mimlemiş, mecbur kaldık yazmaya, bu da nedir diye sorarsanız budur.

Mesleğim;
İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi, Deniz Teknolojisi Mühendisliğini bitirdim. Fakat mesleğimi yapmıyorum, belki ilerde işime yarar, kenarda dursun dediğimi biliyor musunuz?

Oyun ve Spor;
Peki ya üniversitedeyken her türlü iskambil oyununu öğrendiğimi ve poker dahil oynadığımı, tek elle desteyi kesebildiğimi, king ve eşli king derken son olarak briç oynamaya başladığımı, bir briç takımı kurup turnuvalara katıldığımı, böylece okulun uzadığını, ara vermeden oynama rekorumuzun yaklaşık 60 saat olduğunu, son 8 senedir desteyi elime almadığımı. Dijital oyunları fazla oynamamaya çalıştığımı (çünkü çok fazla zaman geçiyor ve sonra pişman oluyorum) en son oyandığım online oyunların COD2 ve halen oynadığım carom3D olduğunu (şu anda bronz kupanın 2.kademesindeyim, oynamayana bak..)

Sanata dair;
İlkokul mezuniyeti sırasında Misafir adlı piyes de misafiri oynadığımı, (şimdi bile inanamıyorum, rüya gibi geliyor). 90 ların başındaki Heavy Metal gençliğinden olduğumu, (şimdi ise beğendiğim hertürlü müziği dinliyorum). Enstrüman çalmaya çalıştığımı (çok geç başladık ya neyse, Ney üflemeye başlamıştım ama anladım ki bu enstrüman çok fazla emek ve aşk istiyor, şu an kenarda duruyor, ritim saz olarak bendir vuruyorum, vurmalı çalgıların hastasıyım, şunu bir izleyin Stomp Of Loud).

Keyif vericiler;
Teknolojik cihazlar, kısa Camel, az sütlü Nescafe Gold, ince belli bardakta demli çay, Coca Cola Light, Nutella \’dan keyif aldığımı. (Hatta geçende elimde Nutella kavanozu varken kendimi Ice Age ‘deki Scrat gibi hissettim.)

Sevmediklerim;
Sokakta köpeklere tasma takarak gezdirenler, ütü yapmak, çok ve boş konuşanlar, güneşsiz havalar, soğuk, halk müziği koroları, İngilizler ve sınavları hiç sevmediğimi biliyor muydunuz?

Ben de pasımı bloguma ilk yorumu yazanlar Hasan ve Osman ‘a, fotoğraf ve sinema tutkunu Fatih ‘e, mesai arkadaşım swordali ‘ye atıyorum, vatana millete hayırlı olsun.