Something is wrong.
Instagram token error.

Altın Örümcek ne yapıyor?

Dün Altın Örümcek’ ten bir eposta aldım. Konu başlığı “8. Altın Örümcek Web Ödülleri Başladı” şeklindeydi. Gerçi başvurular 15 Şubat’ta  başlamış neden bu kadar geç eposta gönderdiklerini anlamak zor. Neyse, siteye girip biraz inceleyelim ve geçen yıl yaptıkları hatayı bu yıl yapmamalarını umarak biraz dolaşalım dedim.. Web sitesini biraz toparlamışlar (yiğidi öldür ama hakkını yeme).

Geçen sene eleştirdiğim bir konu vardı o da yarışmaya katılan bloglar için ücret talep edilmesiydi. Bu sene de değişen bir durum yok ücretler o kadar yüksek ki, böyle yarışmayı herkes düzenler. Kıçıkırık bir altın örümcek ödülü için ödenecek para 180 TL.  Bloglar için bu ücret 36 TL imiş, biraz insaflı davranmışlar. Üstelik sponsorlara baktığınızda bunun hiç de prejtij için değil, tamamıyla ticari amaçlarla yapılan bir saçmalık olduğunu görebiliyorsunuz. Blog yazanların genellikle üç kuruşluk harçlıklarından kısarak domain ve hosting ücreti ödeyen öğrenciler olduğunu düşünürseniz insafın derecesini anlayabilirsiniz. 17 yıldır bu sektörde olan doruknet’ in küçük hesaplar peşinde koşarken görmek, büyüyerek bir dev olamamasının sebeplerini anlamamızı sağlıyor, yazık.

Kısaca Altın Örümcek’ten gelen eposta’nın gideceği yer “Trash”.

6 Yorum Var

 1. Ahmet BÜTÜN | 25 Ocak 2011, 07:13

  Ellerinize sağlık…

 2. Adımı koyuyorum bu senede her sen olduğu gibi kamu kurumları arasında ibb.gov.tr birinci olacak.

 3. semihyavuz | 18 Mart 2010, 06:25

  Bende @Ferhat Figan’ın sözlerine aynen katılıyorum. Ya da 36 TL’lik kazı kazan oynarım, kazanma şansım artar :) Yemişim DorukNet’i de Altın Örümceği de…

  Saygılarımla,

 4. haha =) olaya bak… Şu ibareçok gülümsetti beni “* Fiyatlara KDV dahildir” =)

  Bu arada @Feryat Figan’ın şu cümlesine katılmamak imkansız
  “O kadar parayı katılımcılardan toplayıp yine katılımcılara vermek oldukça saçma. O parayı onlara vereceğime gider piyango oynarım, o paraya mutlaka bir şeyler çıkar…”

  :)

 5. O sponsorları görünce korkuyor insan. Öyle dağ gibi sponsorların var, ama hala katılımcılardan para yoluyorsun. Blog ücreti yine düşük de de öğrencilerin Ağ’a bir şeyler katmak amacına kurduğu siteler de var.
  O kadar parayı katılımcılardan toplayıp yine katılımcılara vermek oldukça saçma. O parayı onlara vereceğime gider piyango oynarım, o paraya mutlaka bir şeyler çıkar…

 6. Altın Örümcek ne yapıyor?: Dün Altın Örümcek’ ten bir eposta aldım. Konu başlığı “8. Altın… http://goo.gl/fb/hflL

Lütfen, soru sormadan önce üstteki yazının tamamını ve cevapları okuyun, soracağınız soruların cevapları büyük ihtimalle verilmiştir. Ek olarak lütfen ilgili konuya yorum yapın, örneğin geziyle ilgili bir yazıya yorum yapıp fotoğraf makinesiyle ilgili bir soru sorarsanız yorumunuz silinecektir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.