Azgezmiş açılalı tam iki yoldu. Bu kadar süre içerisinde birçok yere gittik, yüzlerce insanla tanıştık. Bunların bir kısmı bizimle yolculuk eden insanlardı, bir kısmı da gittiğimiz yerlerde tanıdığımız insanlar. Bazıları fotoğrafa yeni başlamıştı, bazıları ise bizimle gezilere geldikten sonra başladı. Çok güzel anlar yaşadık, çok güzel yerler gördük. Blog Ödüllerinde En iyi Gezi Blogu seçildik.

İki yıl boyunca gittiğimiz yerlerden biri de Lübnan’dı. Burada yaşadıklarımızı da diğerleri gibi Azgezmiş‘ te Beyrut, Baalbek ve Şatila Mülteci Kampı yazılarında anlattık. Ayrıca bu gezinin meyvelerinden biri de 22 Fotoğrafçı ortaklaşa açtığımız Filistin Mülteci Kamplarında yaşayan insanların hayatlarını konu alan Umutsuz Yarınlar isimli Fotoğraf Sergisiydi. Sergi Bu Pazar günü (27 Haziran 2010) akşam saat 18:00 a kadar gezilebilir, hafta sonu ekip üyelerinin büyük kısmı orada olacağız. Ayrıca Azgezmiş’ in doğum günü kutlaması olacak :)

Gelelim Azgezmiş‘ in istatistiklerine; Öncelikle PageRank olarak kazandığımız 6/10 değerini muhafaza etmeye çalışıyoruz. Alexa değerlerimiz; Traffic Rank: 358,398 ve Turkey Traffic Rank: 6,028 olarak görünüyor. Şu sıralar her ne kadar Google Analytics sorunları yaşasak ta, genel anlamda baktığımızda günlük ortala ziyaretçi sayısının 800 – 1000 arasında olduğunu, sayfa gösteriminin ise 1800 – 2000 civarında olduğunu söyleyebiliriz.

Şu ana kadar 280 yazı girilmiş ve bu yazılara 813 adet yorum alınmış. Tüm yazılara http://www.azgezmis.com/arsiv sayfasından ulaşabildiğiniz gibi dilerseniz kronolojik sırada bakmak için http://www.azgezmis.com/tum-yazilar sayfasını kullanabilirsiniz.

Ayrıca sosyal ortamların en büyüğü olan Facebook’ta grubumuzu oluşturduk. Facebook grumuzda kayıtlı 1081 üyemiz var. Yazılarımızı takip etmek için Azgezmiş Facebook Grubumuzu, Email Aboneliğimizi veya RSS Aboneliğimizi kullanabiliyorsunuz.

Tüm dostlarımıza buradan tekrar selamlar..