Dün, yani 10 Mayıs 2008 ‘de Blog Konferansı yapıldı ve Blog Ödüllerinin dağıtımı gerçekleşti. Bir çok kişi blogunda ayrıntılı olarak konferans ve ödül töreni hakkında yazmış;

(Blog Ödülleri Blogu, Fikir Atölyesi, Webrazzi, Güneşin Tam İçinde, AliAltugKoca, CeoYavuz, Ömer Enis, ne de çok varmış.. ) veya yazacak. Detaylı olarak anlatmışlar o güzel günü, hatta sanırım video ekleyenler bile olacaktır. Herneyse ben biraz daha farklı açıdan birşeyler yazmayı deniyorum, bakalım olacak mı? Değineceğim konulardan birisi Mehmet Doğan’ın oldukça haklı olduğu. Bence de; işiniz bu değilse yani geçiminizi blog yazarak kazanmıyorsanız ve eğer sizi seven bir eşiniz varsa, siz ondan çaldığınız zamanla blogunuzu yürütmeye çalışıyorsanız bırakın yazmayın! Eğer çocuklarınız varsa ve blog yazmaktan onlara yeterince zaman ayıramıyorsanız bırakın yazmayın! Eğer iyi bir enstrüman çalıyorsanız ve blog yazarak enstrümana ayıracağınız zamandan harcıyorsanız bırakın, nolur yazmayın! Eğer daha iyi bir eş, daha iyi bir baba, daha iyi bir ressam, daha iyi bir programcı, daha iyi bir müzisyen, daha iyi bir sporcu, daha iyi bir … olacaksanız yazmayın, yazarsanız kendinize karşı bir suç işlemiz olacaksınız. Ben mi? Ben de sanırım bu yüzden çok yazamıyorum, daha iyi bir eş ve daha iyi bir fotoğrafçı olmaya çalışıyorum, ama yazıyorum bazen çünkü burası benim vitrinim, her anlamda..

İkinci konu Eray, Eray’ı biraz uzaktan izleme fırsatım oldu, ruh halini tek bir şekilde ifade edebilirim. Evli olanlar bilirler gerçi, ben de zaten yeni evlendiğim için o ruh halini unutmadım henüz. Evlenirken nikah salonunda herkesle konuşur ve tokalaşırsınız, o anda kendinizdesinizdir ama farklı bir haldesinizdir aynı zamanda, işte o hali Eray’da gördüm. Birşeyi ilk yapmanın heyecanı, bazı şeyleri geri dönülmez şekilde değiştirmenin heyecanı ve sevinci vardı, biz de sevindik :)

Üçüncü olarak bu organizasyon öncesi bazı cırtlak sesler duyduk. Her ne söyledilerse kendilerini ve söylediklerini bilirler fakat sonuçta harika bir gün geçirdik ve bunlara en güzel cevap verilmiş oldu. Katılanların neredeyse dörtte biri ödül aldı, pek bir anlamı yok gibi görünebilir belki ama asıl olan organizasyonun kendisi ve burada bulunmaktı.

Dördüncü ve belki en önemsizi ise eskisi kadar ilgilenemediğim Azpişmiş Kültür Sanat Kategorisinde üçüncülük ödülüne layık görüldü, teşekkürler.