Something is wrong.
Instagram token error.

Code is Poetry

Kişisel Weblog ‘um için birşey yaptım ve onu Blogger ‘ın çok da katı olmayan kurallarından kurtardım. Ücretsiz bir blog scripti olan WordPress kullanarak.

Bununla ne kazandım; bir miktar daha esneklik tabiki, ne kaybettim; hmmm sanırım bir miktar hosting ücreti. Fotoğraflarım için ise başka bir ücretsiz servis olan Facebook ‘u kullanıyorum. WordPress için Aaron Harp ‘ın geliştirdiği bir eklenti olan WordPress Fotobook Plugin sayesinde Facebook daki albümlerinizi WordPress’e aktarabiliyor ve görüntüleyebiliyorsunuz, oldukça kullanışlı ve özelleştirilebilir bir yapısı var, tabi import için sunucu tarafının curl desteği olmasını gerektiriyor.

Eski sinema yazıları şimdilik yine burada bulabilirsiniz, fakat onlar için de bir güzellik düşünüyorum. Umarım tema kısmını yakında tamamlarım. WordPress ‘in ünlü sloganı ile bitirelim: Code is Poetry.

11 Yorum Var

 1. Temanız çok güzel olmuş.

 2. Code is Poetry, WordPress’in kullandığı bir slogandırr. Tercümesii Kod Şiirdir. Anlamı ise kod yazmak şiir kadar sanatsal bir eylemdir, siz programcıları sanattan anlamayan duygusuz kişiler mi sanıyorsunuz? olabilir :)

  Alkış; Süperdi :)

 3. WordPress’e yeni geçmiş biri olarak ilk dikkatimi çeken ifade, “code is poetry” idi. Doğru mu anlıyorum diye bakınca sitenizdeki başlığı gördüm. Ben de alanım gereği, şiirin penceresinden “code”lu tümceler nasıl görünüyor, onu yazarım artık… Ama gerçekten çok hoş bir slogan, şiir gibi :)

 4. gayet güzel bi açıklama oldu . teşekkürler . sizde çok kullanıyosunuz Code is Poetry i : )

 5. Code is Poetry, WordPress’in kullandığı bir slogandır. Tercümesi “Kod şiirdir.” Anlamı ise “kod yazmak şiir kadar sanatsal bir eylemdir, siz programcıları sanattan anlamayan duygusuz kişiler mi sanıyorsunuz?” olabilir :)

 6. Code is Poetry.
  nedir ?

 7. İlk başladığınızda WordPress 2.3.1 miş, şimdi 2.7 :)

Lütfen, soru sormadan önce üstteki yazının tamamını ve cevapları okuyun, soracağınız soruların cevapları büyük ihtimalle verilmiştir. Ek olarak lütfen ilgili konuya yorum yapın, örneğin geziyle ilgili bir yazıya yorum yapıp fotoğraf makinesiyle ilgili bir soru sorarsanız yorumunuz silinecektir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.