Uzun süredir etohum toplantıları devam ediyordu, artık bu toplantıların ilk meyvelerinden biri yenmeye hazır. 31 Ocak’ta yapılacak büyük buluşmada ilk 15 internet girişimcisi açıklanıyor. Etohum’u kısaca tanıtmak gerekirse; Internet konusunda bilgisi, fikri olan girişimci adaylarını bilgilendirmek, yönlendirmek, onları doğru iş ağları ile tanıştırabilmek ve kurmayı düşündükleri internet şirketini hayata geçirme sırasında onlara yol göstermek amacı ile faaliyet gösterecektir. Ama daha detaylı bilgi almak isteyenler, etohum nedir? ne değildir öğrenmek isteyenler etohum web sayfalarına bakabilirler.

Genellikle hafta içi işten ya da okuldan vakit bularak katılım sağlanan toplantılar oldukça renkli geçti ve bir çok internet ünlüsünü konuk olarak dinleme fırsatı bulduk. Onların internet hikayelerini, başarı ya da başarısızlıklarının arkasındaki nedenleri sorguladık, nasıl daha iyi olabilirdi diye fikir cimnastiği yaptık. 31 Ocak haftasonuna denk geliyor, Cumartesi gününe. Dolayısıyla katılımın daha çok olmasını bekleniyor. Etohum sayfalarında 30 girişimcinin açıklanacağından bahsediliyor, bu toplantıda ilk 15 açıklanacak. Bu kişiler kendilerini tanıtacaklar. Etkinlik benimde bir zamanlar öğrenci olduğum İstanbul Teknik Üniversitesinde gerçekleşiyor, Maçka İşletme Fakültesinde. İşletme Mühendisliği Kulubünün katkılarıyla gerçekleşecek olan organizasyon saat 11:00 da başlayacak ve 17:00 a kadar devam edecek. Programın detaylarını öğrenmek için etohum web sayfalarını takip etmeye devam edin.

Son aldığım haberlere göre Yemeksepeti, Nokta ve Gittigidiyor 2009’da başlayacakları ve yapacakları yeni projeleri anlatıyor olacaklar. Etkinliğe herkes davetli, facebook tan geleceğinizi etohuma bildirebilirsiniz. Yer bitmeden kaydınızı yaptırın, kim bu organizasyonu kaçırmak ister ki? Herkes davetli.

Organizasyon programı ve detaylar için etohum blogdaki ilgili yazıya bakabilirsiniz.