Foto Çengi yaklaşık 2 sene önce bir araya gelen bir grup. Daha detaylı anlatırsak Foto Çengi; IFSAK 135. dönem temel fotoğraf eğitimi alan, bu eğitim sonrasında bir arada kalmayı başaran, geçtiğimiz Pazar günü de bir sergiyle bu birlikteliği perçinleyen bir grup.

Sergideki fotoğraflar genellikle birlikte çıkılan fotoğraf gezilerinde çekilmiş. Ben de son zamanlarda eşim, Zehramın vesileysiyle grupla birlikte birçok fotoğraf gezisine çıktım. Aslında grubun fotoğraf çekiminin yanı sıra başka bir özelliği de gurmelik. Her yerde hatta, yollarda değişik tadlar değişik yemekler ararlar, tamam biraz abarttım ama yemek konusunda beni biraz geride bıraktıkları kesin.

Neyse efendim, memleket meseleleri ve ülkeyi kurtarmaktan vakit bulabilirseniz sergiyi önümüzdeki üç hafta içinde gezebilirsiniz. Kapanış tarihi olarak 10 Kasım bildirilmiş. Oldukça hoş ve keyifle seyrebileceğiniz birbirinden farklı fotoğraflar bulacaksınız. Zehram ise bu sergide yer alan fotoğrafını geçenlerde çıktığımız Karadeniz gezisinde çekmişti. IFSAK ta ilgili habere web sitesinden ulaşabilirsiniz.

IFSAK adresi: İstiklal Cd. Ayhan Işık Sk. No: 34/2, Beyoğlu – İstanbul, Tel: 0212 2924201, 2921807