Something is wrong.
Instagram token error.

Vazgeçilmez Programlarım

Dinlenme nedeniyle ara verdiğim yazma işinde henster.org den gelen bir pas nedeniyle kesinti oldu. Herkesin bilgisayarında vazgeçemediği programlar vardır. Elbette benimde birkaç tane var fakat son zamanlarda gerek eposta okumak gerekse internet sitelerini takip etmek olsun en çok kullandığım program sınıfı web tarayıcıları. Web arayüz tasarımı yaptığımdan dolayı sistemimde Safari dahil tüm tarayıcılar mevcut ama vazgeçemediğim, diğerlerine göre yavaş ve hantallığına rağmen Firefox.

Firefox‘ u tercih etmemdeki en büyük etken aşağıdaki resimde listelediğim eklentilerdir. Eposta okumak ve RSS beslemelerini takip etmek için herhangi bir program kullanmıyorum, her ikisi için de Google‘ ın hizmetlerinden yararlanıyorum ki buna takvim hizmeti de dahil.

Kullandığım bilgisayarın yüksek performanslı olmasının tek sebebi üzerinde neredeyse hergün kullandığım ve halen yeni birşeyler öğrendiğim, en sevdiğim program olan Photoshop CS4. Yakında bir iMac alma planlarım var, umarım kolayca alışır ve iMac‘te Photoshop’u daha verimli bir şekilde kullanabilirim.

Vazgeçemediğim diğer bir program ise Notepad++, tüm CSS, XHTML, PHP kodlamalarını Notepad++ üzerinde yapıyorum ve text dökümanlarını burada yazıyorum, hatta bu yazıyı da.. Son olarak ta en sık kullandığım programlardan biri de FileZilla. Bununla da tüm ftp ve sftp işlerimi hallediyorum.

Bu arada bilgisayarın başına oturduğumda bu saydığım programların hepsi aynı anda mutlaka açık olur.

9 Yorum Var

  1. güzel programlar ve eklentiler

  2. Benimden en çok kullandığım 2 programım var.Biri CuteFTP ve Photoshop.

  3. benimde listem aynı photosop ,filezilla ,Acdsee ,IETester ,notepad ++ :) saygılarımla

  4. Cengiz PEKSOY | 12 Haziran 2009, 22:44

    @Murat Çorlu; Teşekkür ederim, süper bi’ programmış.

  5. Firefox’un en süper iki eklentisini es geçmişsin hakkı abi,Noscript ve undo Closed tabs button mutlaka dene. Allah’a emanet ol

  6. reklam engelle programını şimdi gördüm bende hemen buldum çok işime yaradı teşkkür ederim.

  7. Belki haberin vardır ama, FTP için FireFTP eklentisini tavsiye ederim Hakkı Abi. Eskiden ben de FileZilla kullanıyordum ancak hiç kapatmadığım Firefox’un bir tabında FTP işimi görebilmek ve beni ilk zamanlar mesteden klasör senkronlama özelliği FileZilla’yı uzun zamandır kurmama bile gerek bırakmadı.

  8. Last.fm ve Gtalk’ta da sizi görmek isterim :) Ayrıca Download Statusbar yerine DownThemAll ‘un daha iyi olduğunu iddia ederim. Xmarks ile tanıştırdığınız için de teşekkür etmeyi ihmal etmeyeyim. Saygı ve sevgilerimle.

Lütfen, soru sormadan önce üstteki yazının tamamını ve cevapları okuyun, soracağınız soruların cevapları büyük ihtimalle verilmiştir. Ek olarak lütfen ilgili konuya yorum yapın, örneğin geziyle ilgili bir yazıya yorum yapıp fotoğraf makinesiyle ilgili bir soru sorarsanız yorumunuz silinecektir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.