Something is wrong.
Instagram token error.

WordPress.com'a Erişebilmek İçin

wordpress.com a erişim, opendns
Konumuz hala wordpress.com ‘a erişimin engellenmesi. Tepkilerin fazlalığına rağmen bu saçmalık devam ediyor, insanın inanası gelmiyor. Yahu kardeşim, bir miktar bilgi kırıntısı bile olsa sadece ilgili alt alanadlarını bloklarsın olur biter. Sen ne yaptın, pire için yorgan yaktın, Türkiye’mizi herkese rezil ettin, yazık oldu. Bu saçma sansüre tepkilerimizi dile getirmenin birkaç yolu var bunlardan biri de Telekomonikasyon Kurumuna ister kendi emailinizle isterseniz sayfasındaki formu doldurarak tepkinizi dile getiren bir yazı göndermek. Blogkazanı‘nda okuduğum kadarıyla, bunun için hazır bir metin oluşturulmuş bile, bu yazıyı email olarak gönderebilirsiniz. Ya da Telekominikasyon Kurumu‘nun web sitesindeki Şikayet/Öneri Formunu doldurarak tepkinizi iletebilirsiniz.

Bunları bir kenara bırakırsak “Eeee.. şimdi biz WordPress.com veya alt alanadlarına erişemeyecekmiyiz?” diye soranlar için alternatif çözümler olduğu söyleyelim. Bunlardan en basiti OpenDNS kullanmak. İngilizce bilmenize bile bile gerek yok, sadece buradaki resimleri takip ederek bir kaç tıklamayla Windows XP kullanan PC nizin wordpress.com‘a ve sansürlenen diğer sitelere erişimini sağlamış oluyorsunuz.

9 Yorum Var

  1. Bu engellemeyi aşmanın başka bir yolu da wordpress.com yerine http://www.wordprexy.com kullanmaktı ve bir süredir siteye bu adresten erişiliyordu. Ama ne yazıkki bunu da engellemişler. Gerçi bu konuda az çok bilgi sahibi olanlar için bu engellemenin bir anlamı yok ama herkes bu işin teknik yapısıyla ilgilenmek zorunda değil ki..

  2. Yaw bu kadar saçma bir karar ancak türkiyede olur zaten..Wordpress üzerinden blog açanların hangi biriyle uğraşşsınki..

  3. Bu olay benide çok üzmüştü. fakat teknik olarak alt alan adlarını bloklamak mümkün değil. olabiir fakat fazla yük bindirir. Şuan kullanılan bloklama yöntemi DNS sunucusunu farklı ip adresine yönlendirerek erişeme kapamak..

Lütfen, soru sormadan önce üstteki yazının tamamını ve cevapları okuyun, soracağınız soruların cevapları büyük ihtimalle verilmiştir. Ek olarak lütfen ilgili konuya yorum yapın, örneğin geziyle ilgili bir yazıya yorum yapıp fotoğraf makinesiyle ilgili bir soru sorarsanız yorumunuz silinecektir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.