Something is wrong.
Instagram token error.

WordPress Türkiye yenilendi

WordPress Türkiye gerek arayüzü gerekse işleyişi açısından yeniledik, Eray ve Emre ile birlikte yavaş sayılabilecek bir çalışmayla ve yaz olması sebiyle araya tatiller, izinler filanda girince yaklaşık iki ay sürdü. Planlama, iş akışı, dokuman, tartışma ortamı olarak Zoho‘yu kullandık. Yeterince katılım olmaması ve çok sık güncellenmemesi sebebiyle Belgeler kısmını wiki’den kaldırıp statik sayfalar haline getirdik. Genişlet kısmında tema ve eklenti desteği sunmayı planlıyoruz, bu nedenle Türkçeleştirdiğiniz veya geliştirdiğiniz temaları ve eklentileri bizimle paylaşın. Tema olarak ufak farklarla wordpress.org ile aynı arayüzü sağlamaya çalıştık, forum için de bu temaya uygun başka bir tema geliştirdik. İndir kısmında istatistik tutabilmek amacıyla bir download yönetici eklentisi kullanıyoruz. Şu an için ufak birkaç eksiğimiz olabilir, siz de karşılaşabileceğiniz herhangi bir hatada lütfen iletişim sayfasını kullanarak bize ulaşın. Artık WordPress Türkiye daha sık güncellenek ve taze haberleri Türkçe olarak bulabileceksiniz.

Ocak 2008 de açmış olduğum Planet WordPress blogunu artık WordPress Türkiyede olacağımdan dolayı kapatıyorum. WordPress konusunda Türkçe bir kaynak olması amacıyla başlattığım bu girişimin amacı wordpress konusundaki gelişmeleri ve ipuçlarını Türkçe olarak toplamaktı. Artık buradaki tüm yazılara WordPress Türkiye‘den erişebilinecek.

21 Yorum Var

 1. şimdi daha da güzel

 2. ama şimdi daha da güzel

 3. Merhaba Hakkı bey. wordpress-tr üzerinden de iletişim kurdum fakat kimse bir cevap vermedi. WordPress-Tr/forum ile uzun zamandır ilgilenilmiyor. Forumda bir çok hata, bir çok spam kayıt(toplam üye kaydı 70bin üzerinde) ve türkçeleştirme eksiği mevcut. Forum editörlerinden EylulToprak ve Canarkadas da yöneticilerle irtibat kurmaya çalışmış fakat bir cevap alamamışlar. Bu arkadaşlarla ya da benimle iletişim kurarsanız memnun oluruz. Forumdaki aksaklıkları düzeltmek için elimizden geleni yapmaya hazırız. Şimdiden teşekkürler..

 4. yenilikleri görmek çok güzel. ayrıca eklenti,döküman türkçeleştirme durma noktasına geldi.türkçe dökümanlar bulmakta zorlanıyorum.o yüzden bu konuya biraz ağırlık verirseniz sevinirim ( mesala simple-tags :) )

  iyi çalışmalar

 5. İçerik bakımından pek bir değişiklik olmayacak, WordPress Türkiye’nin temel amacı WordPress için Türkçe kaynak üretmek, paylaşmak ve sorun çözümü sağlamak.

 6. Peki içerik bakımından wordpress-tr’de ileride başka ne gibi değişiklikler göreceğiz ?

 7. En büyük emeği sen verdin Hakkı, ellerine sağlık.

 8. evet gerçekten harika bir çalışma olmuş .

 9. Teşekkür ederim.

 10. @ 90alper90, Zoho Projects‘i kullandık.

 11. Hocam zoho’nun hangi servisini kullandınız acaba ?

  Teşekkürler

 12. Gerçekten WordPress Türkiye kullanıcılarına yakışır bir tema olmuş,çok kulanışlı ellerinize sağlık.

 13. Teşekkürler güzel bir çalışma olmuş. Anasayfa logosunda kullandığınız yazı sanki aşağı ve yukarı olarak çekilmiş gibi duruyor. Boyu biraz kısaltılırsa belki daha iyi olabilir. İyi çalışmalar dilerim…

 14. Teşekkürler Hakkı!

 15. Güzel bi çalışma olmuş :) Projeler sayfanızda görmüştüm :P Sıcağı sıcağına bakmak iyi oldu.

 16. En son yaptığımız tplantıda haberi vermişti eray abi ama bir türlü gelmedi :) sonunda güzel bir iş karşımıza çıktı buna da şükür. geç olsun güç olmasın demişler :)

  Çok kullanışlı ve güzel olmuş… ellerinize sağlık …

 17. Gerçekten çok güzel olmuş wp-tr ellerinize sağlık. :)

 18. Çok hoş ve profesyonel işi olmuş. Sanırım wordpress.org’dan istediniz tasarımı :) veya aldınız. Hakkı abi başarılar diliyoruz bu yeni tasarımla birlikte :)

Lütfen, soru sormadan önce üstteki yazının tamamını ve cevapları okuyun, soracağınız soruların cevapları büyük ihtimalle verilmiştir. Ek olarak lütfen ilgili konuya yorum yapın, örneğin geziyle ilgili bir yazıya yorum yapıp fotoğraf makinesiyle ilgili bir soru sorarsanız yorumunuz silinecektir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.