2007 ye ait sayısız değerlendirme olmuştur. Benimkisi biraz daha farklı olacak sanırım. Ben 2007 nin en kötü bloglarını seçtim.

Bunları listelemek gerekirse; İkiden fazla font çeşidinin kullanıldığı, grafik ve arkaplanlarda kontrast renklerin ve sert geçişlerin sıkça kullanıldığı, footer kısmında ya da sidebarında toplist ikonlarının bolca ve düzensizce bulunduğu, beyaz (#FFFFFF) zemin üzerinde siyah (#000000) yazıların veya siyah zemin üzerinde beyaz yazıların olduğu, bol miktarda youtube videoları içeren, yazıların ortalanarak yazıldığı, görsel metin editörü kullanabilme avantajından yaralanarak yazıların farklı renklerde yayımlandığı tüm blogları 2007’nin en kötü blogları seçiyorum. Blog camiasına hayırlı olsun.

Eskiden bir geocities furyası vardı, html adını duyan buraya koşardı. Şimdi de blog adını duyan blogcu.com‘a koşuyor, her geçen gün geocities’e (yahoo satın aldıktan sonraki halini hiç takip edemedim) daha çok benzemeye başladı. Her ne kadar kendi içinde paradoksal bir yapısı olsa da söylemeden geçmeyeyim; istisnalar kaideyi bozar.