Yaklaşık bir yıl önce blog olarak açtığımız Azgezmiş‘ te gezip gördüklerimizin yanısıra bu yerlerde yaşadıklarımızı ve buralara gitmek isteyenlerin işine yarayacak ipuçlarını paylaşıyorduk. Yenilenen yapısı ve arayüzüyle bu paylaşımlara devam ediyoruz.

Paylaşımlarımıza ek olarak gezilerimizi de katılıma ve konuklara açmaya karar verdik. Artık biz ve dileyen herkes düzenledikleri gezi organizasyonlarını buradan duyurabilecek ve kendine gezi arkadaşı bulabilecek. Bunun için Birlikte Gezelim ismiyle yeni bir bölüm oluşturduk. Buraya – üye olmaya gerek kalmadan – geziniz hakkındaki yazınızı gönderebileceksiniz. Bunun dışında ek olarak gezi ve sehayat ipuçlarının, fotoğraf ve sergi haberlerinin yer alacağı bir Haberler bölümü eklendi. Son olarak ta bize en çok sorulan konulardan olan ucuza sehayat etmek isteyenler için Fırsatlar bölümünü ekledik.

Azgezmiş’ te altyapı değişmedi, yine WordPress’ in nimetlerinden yararlanıyoruz. Yeni arayüzde özellikle çok geniş bir kullanım alanı olduğunu düşündüğüm query_posts() tan yararlandım. Bunun dışında category.php de oldukça işime yaradı. Bir de yeni bir eklenti olarak TDO Mini Forms kullanmaya başladım. Başlıktaki Azgezmiş yazısının solundaki fotoğrafı geçen yıl Aralık’ta Meke Gölü‘nde çekmiştim. Unutmadan grafikler için kullandığım font ise 321impact.

Ufak tefek birkaç yenileme devam ediyor ama dayanamayıp yeni arayüzü devreye aldık. Umarım beğenirsiniz.