Something is wrong.
Instagram token error.

Azgezmiş oldukça yenilendi, bekleriz

Yaklaşık bir yıl önce blog olarak açtığımız Azgezmiş‘ te gezip gördüklerimizin yanısıra bu yerlerde yaşadıklarımızı ve buralara gitmek isteyenlerin işine yarayacak ipuçlarını paylaşıyorduk. Yenilenen yapısı ve arayüzüyle bu paylaşımlara devam ediyoruz.

Paylaşımlarımıza ek olarak gezilerimizi de katılıma ve konuklara açmaya karar verdik. Artık biz ve dileyen herkes düzenledikleri gezi organizasyonlarını buradan duyurabilecek ve kendine gezi arkadaşı bulabilecek. Bunun için Birlikte Gezelim ismiyle yeni bir bölüm oluşturduk. Buraya – üye olmaya gerek kalmadan – geziniz hakkındaki yazınızı gönderebileceksiniz. Bunun dışında ek olarak gezi ve sehayat ipuçlarının, fotoğraf ve sergi haberlerinin yer alacağı bir Haberler bölümü eklendi. Son olarak ta bize en çok sorulan konulardan olan ucuza sehayat etmek isteyenler için Fırsatlar bölümünü ekledik.

Azgezmiş’ te altyapı değişmedi, yine WordPress’ in nimetlerinden yararlanıyoruz. Yeni arayüzde özellikle çok geniş bir kullanım alanı olduğunu düşündüğüm query_posts() tan yararlandım. Bunun dışında category.php de oldukça işime yaradı. Bir de yeni bir eklenti olarak TDO Mini Forms kullanmaya başladım. Başlıktaki Azgezmiş yazısının solundaki fotoğrafı geçen yıl Aralık’ta Meke Gölü‘nde çekmiştim. Unutmadan grafikler için kullandığım font ise 321impact.

Ufak tefek birkaç yenileme devam ediyor ama dayanamayıp yeni arayüzü devreye aldık. Umarım beğenirsiniz.

17 Yorum Var

 1. @Harun,
  style.css dosyasının 009. satırında #navbarright a kısmında “color:#F2FD7A;” ifadesi var.. Orayı “color:#f90;” olarak değiştirin.

 2. Süper olmuş hocam :)

 3. Hocam merhabalar..
  Temayı yayınevimizin blogunda kullandık, gayet şık ve güzel oldu. Elinize sağlık. Ve fakat birkaç sorum olacak :)
  Blog girdilerinin başlıklarının rengini nereden ayarlayabiliriz, site çok hoş oldu ama renk konusunda başlıklardaki turuncu pek olmadı gibi. Birkaç değişiklik yaptık ama onu beceremedim.

 4. Çok güzel olmuş hocam. Sık Kullanılanlar’a ekledim. (: Bu arada blogunuzdaki değişiklik gerçekten mükemmel olmuş. Elinize sağlık..

 5. Son_Silahsor | 05 Kasım 2009, 19:34

  Yeni AzGezmiş’te sayfalama eksik mi yoksa bilerek mi öyle yaptınız? Açıkçası eksikliği hissediliyor ana sayfada…

 6. Bu Temayı Verebilirmisin Acaba :) Bende Sitemde Kullanmak İsterim

 7. O alttaki çubuğu nasıl ekliyorsunuz acaba.

 8. Çok güzel çalışmalar. Takipçinizim efendim. :)

 9. yine konuşturmuşsun yeneteklerini hakkı abi

 10. muro abimm | 22 Temmuz 2009, 09:54

  çok hoş olmuş

 11. Şimdiki hali daha güzel olmuş; başarılar dilerim.

 12. Fotoğraf konusunda artık her yer kendi yollarında ilerlerken yeni siteleri görmekte güzel.
  Ellerine sağlık :)

 13. Evet bende farkettim. Yeni arayüz çok güzel olmuş Hakkı abi. :)

 14. Hakkı eline sağlık yine =)

 15. Çok daha güzel olmuş. Kıskanmaya başlıyoruz efendim (:

Lütfen, soru sormadan önce üstteki yazının tamamını ve cevapları okuyun, soracağınız soruların cevapları büyük ihtimalle verilmiştir. Ek olarak lütfen ilgili konuya yorum yapın, örneğin geziyle ilgili bir yazıya yorum yapıp fotoğraf makinesiyle ilgili bir soru sorarsanız yorumunuz silinecektir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.