Something is wrong.
Instagram token error.

Fotoğraf Sergisi: Azgezmiş’le Nepal’e gittik

Son üç yıldır birçok grubu Nepal’e götürdük ve çok güzel fotoğraflar çektik. Biriken bu güzel fotoğraflardan bir sergi yapmak isteyen çok kişi oldu, sonuçta iş yine bana düştü. Biraz aceleye gelse de hazırlıklar bitti, baskı aşamasındayız. İFSAK ta 2015 in ilk sergisi bizimki olacak. 3 Ocak 2015, saat 16:00 da fotoğrafa veya Nepal’e ilgi duyan herkesi bekliyoruz. Açılışa gelemezseniz de yolunuz bir şekilde düşerse 23 Ocak’a kadar gezebilirsiniz.

Sergi adı bulmak için biraz zorlandım, sadece Nepal olması pek hoşuma gitmedi açıkcası. Sergi adımızı Azgezmiş’le Nepal’e gittik olarak seçtim. Benim Nepal fotoğraflarımı görmek isteyenler Nepal Fotoğraf Galerisi‘ne bakabilirler. Ama tabii sergide herkes gibi benim de tek bir fotoğrafım olacak.

Sergi için fotoğraf gönderen tüm arkadaşlara (toplam 37 kişiyiz), her ne kadar üye olmasam da kapılarını bize devamlı açık tutan İFSAK‘a ve baskılarla bizzat ilgilenen ve bu kısa zamanda yetiştirmeye çalışan Uğur Varlı‘ya teşekkürler.

Fotoğraf Sergisi: Azgezmiş'le Nepal

4 Yorum Var

 1. Sergimiz İFSAK ve Gaziantep’ten sonra şimdi de Sakarya’da. 9 Mayıs – 23 Mayıs tarihleri arasında Sakarya Güzel Sanatlar Derneği Sergi Salonunda fotoğraf severlerle buluştu.

 2. Sergimiz İFSAK’tan sonra Gaziantep’te de açıldı. 14 Şubat- 2 Mart tarihleri arasında Gaziantep Üniversitesi Cenani Konağı Kültür Sanat Merkezinde ziyaretçilerle buluştu.

 3. ramazan SENBANİ | 15 Ocak 2015, 15:37

  bir sergide
  1- fotoğraf ölçüleri nasıl olmalı
  2- hangi malzemeler üzerine baskı yapılmalı

  • Ramazan Bey sergideki fotoğrafların boyutları sergilenecek mekana göre belirlenmesi en ideal olanıdır. Fakat minimum 60x40cm olması gerekir diye düşünüyorum. Eğer fotoğraflara fazla yaklaşmanın mümkün olmadığı bir yer ise bu boyutun artırılması gerekir. Fotoğraflar fotoğraf kağıdına basılmalıdır, bemin tercihim Hahnemühle.

Lütfen, soru sormadan önce üstteki yazının tamamını ve cevapları okuyun, soracağınız soruların cevapları büyük ihtimalle verilmiştir. Ek olarak lütfen ilgili konuya yorum yapın, örneğin geziyle ilgili bir yazıya yorum yapıp fotoğraf makinesiyle ilgili bir soru sorarsanız yorumunuz silinecektir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.