Dün bir arkadaşımızı, dostumuzu kaybettik, Kemal Uslu. Fotokritik kullanıcılarının bildiği ismiyle kgrafik ya da Kemal abi. Kemal ile Emirgan’a yapılan bir fotoğraf gezisinde tanışmıştık. Oldukça cana yakın, sempatik ve babacan tavırları hemen herkesin ona “Kemal Abi” demesi için yeterliydi. Sonrasında bir de Anadolu Kavağı gezisinde birlikte olduk. O gezi de oldukça keyifli geçmişti. O gezide bir fotoğrafını çekmiştim ve çok beğenmişti ve profilinde kullanmaya başlamıştı. Çok olmadı hastalığını duyalı. Hastaneden çıkıp evine gitmek istemiş ve evine götürmüşlerdi, ben de iki gün önce ziyaretine gidip kendisiyle görüşmüştüm. Hastalıktan dolayı biraz çökmüş gibiydi ama evde, ailesiyle olmanın verdiği sevinci gözlerinden okuyabiliyordunuz.
Kemal Abi dün öğleye doğru bu dünyadan ayrıldı, arkasında birçok dost ve arkadaş bırakarak. Hani derler ya “Nasıl bilirdiniz?” Ben onun hakkında hiç kötü birşey işitmedim, kimseyi bilerek ve isteyerek kırdığını görmedim, bildiği herşeyi paylaşmaya çalışan, devamlı yardıma hazır ve kısaca “Abi” sıfatını hakeden ender insanlardan biri olarak bilirim.

Merasimleri ve ritüelleri pek sevmem ama bugün onun için yapılacak son bir işimiz var. Tanıyanlar veya konuyla ilgilenenler için tüm detaylar Fotokritik teki forum konusunda yazılı.

Kemal abi herşey için teşekkürler, güzel anılar bıraktın arkanda…