Bu fotoğrafı 2006 yılında çekmiştim, ben de uyandırdıklarını yazıya dökme fırsatını ise ancak şimdi yakaladım. Bu yazıyı subjektif bakış açısından yapılmış bir özeleştiri olarak görebilirsiniz. Internet dünyasına gireli, ya da internetin dünyama gireli (!) çok zaman geçti. Bunun iyi ve kötü sonuçları var tabii. Ben kötü sonuçların daha az olduğunu düşünüyorum ama yine de kendimizi kaptırmamamız lazım.

Interneti bir bağımlılık olarak görüyorum, sadece kullanıcıların bu bağımlılığa kapılma sınırları farklılık gösteriyor. Kimileri benim gibi tam içine düşüyor kimileri ise internete sadece email ve gazete okumak için girebiliyor. Ama her halükarda zamanımızın büyük kısmını ona adıyoruz, maalesef… Aslında bir araç olarak ele alındığında faydalı gibi görülse de bence yan etkileri de bir o kadar fazla. Bedensel rahatsızlıklar, sindirim problemleri, göz problemleri, sosyal aktivitede düşüş, unutkanlık ve/veya dalgınlık.

Kendime baktım ve ben bunun neresindeyim dedim. Sonra gördüğümden korktum, bir karar verdim ve ona dedimki “Artık eskisi kadar ilgilenmiycem seninle” ama bana verdiği cevap “sen öyle san, aşıksın olm sen” şeklindeydi. Ne bu şimdi biz internete aşık mıyız yani?..

www club‘a hoşgeldiniz. Giriş var, çıkış yok!