Something is wrong.
Instagram token error.

Subjektif bakış açısından bir özeleştiri: www club

Bu fotoğrafı 2006 yılında çekmiştim, ben de uyandırdıklarını yazıya dökme fırsatını ise ancak şimdi yakaladım. Bu yazıyı subjektif bakış açısından yapılmış bir özeleştiri olarak görebilirsiniz. Internet dünyasına gireli, ya da internetin dünyama gireli (!) çok zaman geçti. Bunun iyi ve kötü sonuçları var tabii. Ben kötü sonuçların daha az olduğunu düşünüyorum ama yine de kendimizi kaptırmamamız lazım.

Interneti bir bağımlılık olarak görüyorum, sadece kullanıcıların bu bağımlılığa kapılma sınırları farklılık gösteriyor. Kimileri benim gibi tam içine düşüyor kimileri ise internete sadece email ve gazete okumak için girebiliyor. Ama her halükarda zamanımızın büyük kısmını ona adıyoruz, maalesef… Aslında bir araç olarak ele alındığında faydalı gibi görülse de bence yan etkileri de bir o kadar fazla. Bedensel rahatsızlıklar, sindirim problemleri, göz problemleri, sosyal aktivitede düşüş, unutkanlık ve/veya dalgınlık.

Kendime baktım ve ben bunun neresindeyim dedim. Sonra gördüğümden korktum, bir karar verdim ve ona dedimki “Artık eskisi kadar ilgilenmiycem seninle” ama bana verdiği cevap “sen öyle san, aşıksın olm sen” şeklindeydi. Ne bu şimdi biz internete aşık mıyız yani?..

www club‘a hoşgeldiniz. Giriş var, çıkış yok!

3 Yorum Var

  1. Murat selam,
    güzel bir soru cevabı tahmin edersin ki raftaki gerçekliğin aşağı indirilişi..

  2. bu itiraf -birtakım şeylerin yeni farkedilmişliği mi ya da raftaki gerçekliğin aşağı indirilmişliği mi-

  3. :-) Tam da kendimi buldum yazınızda. Bu konuyu sıksık bende -kendi kendime- düşünürüm. Ama her seferinde içimden bir ses “sorun yok böyle devam et” der. :)

    Bir çıkaryol bulursanız lütfen paylaşın.

    Selam ve Sevgilerimle…

Lütfen, soru sormadan önce üstteki yazının tamamını ve cevapları okuyun, soracağınız soruların cevapları büyük ihtimalle verilmiştir. Ek olarak lütfen ilgili konuya yorum yapın, örneğin geziyle ilgili bir yazıya yorum yapıp fotoğraf makinesiyle ilgili bir soru sorarsanız yorumunuz silinecektir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.