Bir çok kişinin istediği kullanışlı bir arşiv sayfasının olmasıdır. Eğer kullandığınız temada arşiv sayfası bulunmuyorsa ve siz de arşiv sayfası istiyorsanız benim kullandığım gibi basit bir çözümle bu işin üstesinden gelebilirsiniz.

Temama ait page.php dosyasının bir kopyasını aldım. Bu kopyanın ismini hc_arsiv.php (archive.php ile karıştırmayın ve bu dosyayı değiştirmeyin) yaptım. hc_arsiv.php dosyasını text editör (notepad, notepad2, ultaedit vs. olabilir) ile açtım ve en üste

/*
Template Name: hc_arsiv
*/

kodunu ekledim.Temayı bozmadan kodları ekleyebileceğim yer


kısmını silerek yazabileceğiniz yer olduğundan bunun arasındaki kısmı seçerek sildim ve oraya istediğim kodları kullandığım eklentilere uygun olarak ekledim. Customizable Post Listings eklentisini kullandığımdan bunlara ait kodları ekledim. Ama siz daha değişik eklenti veya kodlarla (WP-PostRating gibi bir eklenti yada kategori, tag bulutu eklemek gibi) bu sayfayı zenginleştirebilirsiniz.
Böylelikle hc_arsiv.php nin içeriği şu şekle dönüştü;
En Çok Okunanlar:

', '
 • ', '
 • ', ''); ?>

  Aylık Arşiv:


  Tüm Yazılar:

   %post_URL%", $categories = '', $orderby = 'name', $order = 'ASC', $offset = 0, $date_format = 'd/m/Y', $authors = '', $include_passworded_posts = false); ?>

  Sonra bu dosyayı kaydedip admin panele geri döndüm. Yeni bir statik sayfa oluşturarak sağ taraftaki Sayfa Şablonundan Arsiv’i seçtim ve sayfayı yayınladım.

  Hepsi bu kadar. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bu kodları doğru yere yerleştirmek, yoksa temanıza uygun olmayan bir görüntü ile karşılaşabilirsiniz. Değişik yöntemler veya eklentiler deneyebilirsiniz. Örneğin bir alternatif Arsiv Sayfası Oluşturma Yöntemi Wpdestek ‘te anlatılmıştı. Kolay gelsin.