Something is wrong.
Instagram token error.

Sadece İlk Yazıdan Sonra Adsense

Bilindiği gibi WordPress gerçekte bir blog scripti ve içerik yönetim sistemi olarak kabul edilmiyor. Oysa biz bazı hackler ve ipuçlarını kullanarak WordPress’imizi daha güçlü ve kullanışlı bir yapıya dönüştürebiliriz. Şimdi bunlardan bir tanesini incelersek;

Genelde blogundan para kazanmayı amaçlayan ya da en azından sunucu ve alanadı masrafını çıkartmayı hedefleyen kişilerin sorduğu bir soru:

İlk yazıdan sonra nasıl reklama eklerim?

Bilindiği gibi google adsense bir sayfaya 3 adet kod yerleştirmeye izin veriyor. Biz eğer adsense kodumuzu post döngüsü içinde kullanırsak bu her yazıdan sonra reklam kodunun gelmesi gibi istenmeyen bir duruma sebeb oluyor. Bu durumda yapmamız gereken sadece bir counter yerleştirmek. Google adsense kodlarımızı goog.php olarak bir dosyaya kaydettiğimizi varsayarsak, index.php kodları aşağıdaki şekilde olmalıdır.
// Burada döngüde yer alan kodlar var.
24 Yorum Var

 1. Saolun hocam. Bir türlü tek mesaja düşüremiyodum reklamları. Sayenizde başaracağım…

 2. Bu arada sırf backlink almak için yotum yazan arkadaşalr lütfen artık bırakın bu işleri çünkü bi işe yaramaz ;) Yaşasın nofollow

  Katılıyorum =)

 3. Teşekkürler, her ne kadar eskimiş bir yazı da olsa verdiğiniz kodlarda problem çıkmaz :) Eklentilerde bunu yapmak hiç kolay olmuyor, bir eklentide bunu yapıyordum o da mesela arşiv, kategori sayfalarına eklemiyordu. Bunun sayesinde istediğim her yere ekliyorum.

 4. bunu yorumdan sonra nasıl yapabilirz acaba?

 5. Ne Yalan Söyliyim :) Tasarımcıyımya Kodlama Bilmiyorum! Bir Sisteme Tasarım Yapınca Önce Onunla İlgili Hazırlanmış Temaları İncelerim… Sizin Bu Temanızıda İnceledim, Anlamadım Değil Anladımda Şimdi Yazan Sizsiniz Neyin Nerde Kodlandığı, Nerden Kod Aldığını, Nerden Sayfa Çağırdığını Birazda Olsa Kavradım Ama Çok Karışık :( Mesela Karakter Uzunluk Olayına Bakiyim Dedim, Yok Kodları Bir Türlü Tutturamadım, Geçtim EKlenti Buldum Onu Kurdum :( Neyse Çok Teşekkür Ederim.. Denemeye Çalışıcam, Umarım Olur :D Yoksa Yine Rahatsız Ederim :)

 6. @Metin METE, yine if ile yapabilirsin, matematiksel birkaç işleme ihtiyacın olacaktır, o da bir sayının çift mi, tek mi olduğunu bulabilmek için. HC Magazin Theme ‘de buna benzer bir uygulama var incele istersen.

 7. Hakkı Abi Yakuter Sayesinde Bu Yazını Bulmuş Oldum.. Üzerinde Biraz Oynamaya Çalıştım Ama Bir Türlü Yapamadım.. Ben Reklam Değilde Bir Stil Kullanmak İstiyorum, Ayrıca 1 Değilde 1, 3, 5, 7, 9 Gibi Tek Rakamlı Listeleceklere Uygulatmak İstiyorum. Fakat Yapamadım…

  <div class="makale-cerceve" style="margin-bottom:15px;<?php if ($yazi_sayac ">

  Bu Şekilde Sorun Yok, Sadece İlk Makale’ye Uyguluyor Stil’i Ama 1 Yerine
  if ($yazi_sayac <= 1, 3, 5, 7, 9)
  Yazıyorum Olmuyor. Yada
  if ($yazi_sayac <= 1 3 5 7 9)
  Yazıyorum Yine Olmuyor… Aslında Tasarımcıyım Ben, Bu Yüzden Pek PHP Kodlamadan Anlamam… Sorum Şudur Benim.. Elimde Bir Stil Var ve Bu Stil’i Anasayfa’da, Kategori Sayfasında yada Arama Sonuçlarında Çıkan Makalelerde 1. Olana Uygulatıp 2. Olana Uygulatmamak 3. Olana Uygulatıp 4. Olana Uygulatmamak vs.vs.vs. Nasıl Yapabilirim Bunu?

 8. Beceremedim.Sanırım sabahı yaptığım için. Biraz uyursam olacak sanırım.Mantığını anladım teşekkürler.

 9. dürüst olalım gerisi mühim değil……

 10. paylasım ıcın tesekkurler

 11. Ohh be o kadar ardım bulamadım ayağıam geldi =)

  Bu arada sırf backlink almak için yotum yazan arkadaşalr lütfen artık bırakın bu işleri çünkü bi işe yaramaz ;) Yaşasın nofollow

 12. Uc kurus para kazanilacak diye google reklamlari koymak cok anlamli gelmiyor.

 13. Teşekkürler bilgi için

 14. Bence bu uygulama pek iyi değil. Hem görünüş bakımından hem de işleyiş bakımından iyi değil. Siteye ilk gelen bir ziyaretçinin gözüne hemen adsence reklamı takılıyor. Sitenin gösterişi ikinci planda kalıyor. En iyisi reklamı temanıza uygun olarak manuel olarak sidebar a veya daha uygun başka bir yere eklemek… İyi kazançlar :)

 15. görünüm açısından da yazı sonlarına koymak daha iyi oluyor reklamları..blogta akıcı bir görüntü elde ediyoruz.ilk yazı sonrasında gözüken bir hack kod kullanıyorum bende..bu daha kullanışlı herhalde denemek lazım..

Lütfen, soru sormadan önce üstteki yazının tamamını ve cevapları okuyun, soracağınız soruların cevapları büyük ihtimalle verilmiştir. Ek olarak lütfen ilgili konuya yorum yapın, örneğin geziyle ilgili bir yazıya yorum yapıp fotoğraf makinesiyle ilgili bir soru sorarsanız yorumunuz silinecektir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.